FC Barcelona »Història del tècnic

FC Barcelona »Història del tècnic



Període Gerent País nascut
2020.08.19 - 2022.06.30 Ronald Koeman Països Baixos 1963.03.21
2020.01.14 - 2020.08.17 Quique Setién Espanya 1958.09.27
2017.07.01 - 2020.01.13 Valverde Espanya 1964.02.09
2014.07.01 - 2017.06.30 Luis Enrique Espanya 1970.05.08
2013.07.23 - 2014.05.17 Gerardo Martino Argentina 1962.11.20
01/04/2013 - 2013.07.19 Vilanova Espanya 1968.09.17
2013.01.24 - 31/03/2013 Roura Espanya 1967.09.10
06/01/2013 - 2013.01.23 Vilanova Espanya 1968.09.17
19/12/2012 - 2013.01.05 Roura Espanya 1967.09.10
01/07/2012 - 18/12/2012 Vilanova Espanya 1968.09.17
01/07/2008 - 30/06/2012 Pep Guardiola Espanya 1971.01.18
01/07/2003 - 30/06/2008 Frank Rijkaard Països Baixos 1962.09.30
29/01/2003 - 30/06/2003 Radomir Antic Sèrbia 1948.11.22
01/07/2002 - 28/01/2003 Louis van Gaal Països Baixos 1951.08.08
25/04/2001 - 30/06/2002 Rexach Espanya 1947.01.13
01/07/2000 - 23/04/2001 Serra Ferrer Espanya 1953.03.05
01/07/1997 - 30/06/2000 Louis van Gaal Països Baixos 1951.08.08
01/07/1996 - 30/06/1997 Bobby Robson Anglaterra 1933.02.18
1988.07.01 - 1996.06.30 Johan Cruyff Països Baixos 1947.04.25
1987.09.22 - 1988.06.30 Luis Aragonés Espanya 1938.07.28
1984.07.01 - 1987.09.21 Terry Venables Anglaterra 1943.01.06
1983.03.07 - 1984.06.30 César Luis Menotti Argentina 1938.11.05
1983.03.04 - 1983.03.06 Romero Espanya 1945.01.05
1981.07.01 - 1983.03.03 Udo Lattek Alemanya 1935.01.16
1980.11.06 - 1981.06.30 Helenio Herrera França 1910.04.10
1980.07.01 - 1980.11.05 Ladislav Kubala Hongria 1927.06.10
1980.03.08 - 30/06/1980 Helenio Herrera França 1910.04.10
1979.04.20 - 1980.03.07 Rifé Espanya 1942.02.04
1978.07.01 - 1979.04.19 Lucien Müller França 1934.09.03
1976.07.01 - 1978.06.30 Rinus Michels Països Baixos 1928.02.09
1975.07.01 - 1976.06.30 Hennes Weisweiler Alemanya 1919.12.05
1971.07.01 - 1975.06.30 Rinus Michels Països Baixos 1928.02.09
1969.12.24 - 1971.06.30 Vic Buckingham Anglaterra 1915.10.23
1969.10.15 - 1969.12.23 José Seguer Espanya 1923.05.06
1967.07.01 - 1969.10.14 Artigas Espanya 1918.02.20
1965.07.01 - 1967.06.30 Roque Olsen Argentina 1925.09.09
1964.10.16 - 1965.06.30 Sasot Espanya 1918.01.21
1963.07.01 - 1964.10.15 César Rodríguez Espanya 1920.06.29
1963.01.13 - 1963.06.30 Gonzalvo II Espanya 1920.01.16
1961.07.01 - 1963.01.06 Ladislav Kubala Hongria 1927.06.10
1961.01.10 - 1961.06.30 Enrique Orizaola Espanya 1922.03.26
1960.07.01 - 1961.01.09 Ljubisa Brocic Sèrbia 1911.10.03
1958.04.22 - 1960.06.30 Helenio Herrera França 1910.04.10
1956.07.01 - 1958.04.21 Balmanya Espanya 1914.12.29
1955.07.01 - 1956.06.30 Ferenc Plattkó Hongria 1898.12.02
1954.07.01 - 1955.06.30 Sandro Puppo Itàlia 1918.01.28
1950.07.01 - 1954.06.30 Ferdinand Daučík Eslovàquia 1910.05.31
1947.07.01 - 1950.06.30 Enrique Fernández Uruguai 1912.06.10
1944.07.01 - 1947.06.30 Samitier Espanya 1902.02.02
1942.02.01 - 1944.06.30 Nogués Espanya 1909.03.28
1941.07.01 - 1942.01.25 Guzman Espanya 1901.09.22
1940.03.20 - 1941.06.30 Josep Planas Espanya 1901.04.14
1935.07.01 - 1940.03.31 Pat O'Connell Irlanda 1887.03.08
1934.07.01 - 1935.06.30 Ferenc Plattkó Hongria 1898.12.02
1933.07.01 - 1934.06.30 Richard Kohn Àustria 1888.02.27
1931.07.01 - 1933.06.30 Jack Greenwell Anglaterra 1884.01.02
1929.03.31 - 1931.06.30 James Bellamy Anglaterra 1881.09.11
1927.07.01 - 1929.03.30 Roma Forns Espanya 00/00/1885
1926.07.01 - 1927.06.30 Richard Kohn Àustria 1888.02.27
1925.12.16 - 1926.06.30 Ralph Kirby Anglaterra 00/00/1884
1924.07.01 - 1925.06.30 Jesza Bratislava Hongria 1880.12.12
1917.07.01 - 1924.06.30 Jack Greenwell Anglaterra 1884.01.02
1917.01.01 - 1917.06.30 John Barrow Anglaterra